Interview rádia Z

Petra Kudláčková není nadšená, že český tým čekají na MS jen evropské soupeřky

19. listopadu 2021 15:47, Hana Vítková

Rádio Z

Petra Kudláčková odjíždí na MS házenkářek v pozici brankářské jedničky. Po úspěšných angažmá ve švédském Kristianstadu a současném ve francouzském Dijonu je před ní tentokrát reprezentační výzva.


"V nároďáku přestože to bude znít jako klišé, tak jsme výborná parta. I když se v poslední době obměňují tváře, tak my je mezi sebe bereme a jsme jako jedna rodina. Soudržnost rozhodně není ve všech týmech samozřejmostí, ale u nás skvěle funguje, takže parta jsme opravdu skvělá," prozrazuje Kudláčková.

Kudláčková má za sebou několik nepříjemných zranění. Především to z minulé sezony kdy si o brankovou konstrukci přivodila dvojnásobnou zlomeninu klíční kosti a také zápěstí. Žádný psychický blok to však v ní nezanechalo. "Myslela jsem si, že se z toho poučím, ale trochu mě děsí, že vůbec ne. Ve středu jsem v lize něco podobného zopakovala a až jsem se poté lekla, jak jsem do toho vletěla. Takže ne," říká Kudláčková. Potvrzuje, že je pro ní složité, když na tribunách nejsou fanoušci. "Určitě je lepší, když slyším jak fanoušci povzbuzují, i kdyby měli podporovat soupeřky." Kudláčková hraje aktuálně francouzskou ligu za Dijon. „Já mám pouze základy francouzštiny, takže to pro mě není mnohdy úplně jednoduché, protože Francouzi velmi neradi mluví jiným jazykem. Ale zase se mi líbí, jak jsou emocionální a vzali mě rychle mezi sebe“ dodává česká reprezentační brankářka.

Záznam celého rozhovoru moderátora Jana Hlocha s házenkářkou Petrou Kudláčkovou si můžete poslechnout zde:


Odebírat