Interview Martina Kováře

Podle místopředsedy hnutí STAN Stanislava Polčáka udělalo hnutí několik chyb. Byli jsme ale očerněni u věcí, které nebyly porušením zákona, říká

26. ledna 2022 18:09, Martin Kovář

RádioZET.cz

Místopředseda STAN uznává, že hnutí udělalo několik chyb, ale údajně byli očerněni u věcí, které nebyly porušením zákona nebo porušením pravidel. „Zjistili jsme, že bychom chtěli být více transparentní vůči veřejnosti, stejné problémy byste našli ve všech stranách. My jsme si jen řekli, že v okamžiku, kdy není konečný dárce známý, tak to není transparentní vůči voliči, tuto věc jsme podcenili,“ domnívá se Stanislav Polčák, místopředseda hnutí STAN a europoslanec, který byl hostem v Interview Martina Kováře. 
Europoslanec také okomentoval jednotnost politiky v Evropské unii. „Nemáme pravomoc vstupovat do zdravotnických otázek, které řeší členské státy. Na začátku pandemie se zničil schengenský prostor, to myslím byla velká chyba. Na druhou stranu se to dalo po jistou dobu vydržet, ale nemělo by se to opakovat,“ dodává s tím, že je velmi důležité, aby EU dokázala garantovat lidem svobody, které jim má dávat. „Doufám, že je jaro posledním záchvěvem této covidové doby a že se vrátíme do normálních kolejí,“ říká Polčák.

„Směr Green Dealu je správný, je důležité se chovat zodpovědně. Podstatou každého konzervativce a liberála je starat se o své životní prostředí a být šetrný ke zdrojům,“ domnívá se Stanislav Polčák, místopředseda hnutí STAN a europoslanec, který byl hostem v Interview Martina Kováře.

Rozhovor moderátora Martina Kováře s europoslancem a místopředsedou hnutí STAN si poslechněte zde:


Odebírat