Byznys Romany Navarové

Portál BusinessInfo.cz oslavil 20 let existence. Je to velký závazek, budeme se snažit pokračovat s čistým štítem, říká šéfredaktor Hubáček

11. října 2021 15:13, Romana Navarová

Rádio Z

Portál BusinessInfo.cz, který poskytuje informační servis pro podnikatele a exportéry, oslavil 20 let existence. „Je to velký závazek, budeme se snažit pokračovat dál s čistým štítem,“ říká šéfredaktor Pavel Hubáček.
Záměr projektu se zrodil na Ministerstvu průmyslu a obchodu, které vznik portálu iniciovalo. Od počátku projekt realizuje agentura na podporu obchodu CzechTrade. Svým dílem do informační mozaiky portálu přispívají i další partneři projektu. Tedy další ministerstva, státní agentury a také podnikatelské asociace a svazy. „Jsme jedním z mála IT projektů českého státu, který se může pyšnit dvacetiletou ničím nenarušenou kontinuitou bez problémů a negativních kauz – 20 let pomáháme uspět českým podnikatelům,“ říká Hubáček.

Portál BusinessInfo.cz čtenářům nabízí odborné články o daních, financování podnikání, jeho rozvoji nebo zahraničním obchodě, příběhy úspěšných podnikatelů. V neposlední řadě přináší také přehled o státních programech, které jsou firmám k dispozici. U příležitosti dvacátého výročí dostal portál BusinessInfo.cz nový vzhled. Letos byl také spuštěn sesterský web exportmag.cz zaměřený na export. Ten je internetovým pokračováním časopisu, který vydávala agentura CzechTrade a vycházel jako příloha různých ekonomických časopisů. Tématem pořadu Byznys na Rádiu Z, kterým provází moderátorka Romana Navarová, bylo také to, jaký dopad zanechala na českém byznysu pandemie koronaviru.

Hostem moderátorky Romany Navarové byl šéfredaktor portálu BusinessInfo.cz Pavel Hubáček. Poslechněte si záznam rozhovoru.

Odebírat