Ranní host

Přátelé dokázali udělat z jednoduché situace velký boom, vysvětluje úspěch seriálu dabér Daniel Rous

8. června 2021 13:22, Ondřej Kopa

Rádio Z

Postavu Rosse Gellera ve slavném seriálu Přátelé daboval herec Daniel Rous. V ranním vysílání Rádia Z přiznal, že ho lidé mají s Rossem stále spojeného. „Podle hlasu mě pořád poznávají. Natáčení trvalo osm let, bylo to strašně krásné období. Za takovou dobu vám ostatní herci začnou být blízcí, i když se s nimi na začátku vůbec neznáte,“ říká Rous.

Dabovat Davida Schwimmera, který postavu Rosse hraje, ale bylo podle Rouse obtížné. Jeho herecký projev je specifický, někdy například záměrně koktá nebo si ostatními herci často skáče do řeči. Moderátorka Petra Květová Pšeničná se ptala také na to, jak se Rous k této roli dostal. „Tenkrát si nás vybral přímo pan režisér Aleš Sobotka, kterému jsem dodnes vděčný. Je to výborný člověk a skvělý režisér,“ vzpomíná herec. Během natáčení podle něj vznikla v celém štábu sounáležitost. „Všichni tomu hrozně fandili, protože věděli, že ten seriál je opravdu dobrý,“ dodává Rous. Nikdo ale na začátku nevěděl, že seriál bude mít deset sérií.

Herci se během natáčení spřátelili natolik, že dodnes prý udržují blízké vztahy. Podle Rouse to samé platí i pro dabéry. Prozradil také, že při natáčení museli ještě na poslední chvíli upravovat některé vtipy tak, aby tomu český divák porozuměl. Americký humor je totiž odlišný od toho českého. Nedávno byla premiéra pořadu Přátele: zase spolu, ve kterém se před kamerou sešli všichni herci původního seriálu. Rous prozradil, že se chystá dabing i tohoto pořadu, který bude také ve stejném složení. 

Poslechněte si rozhovor moderátorky Petry Květové Pšeničné s hercem a dabérem Danielem Rousem.

Odebírat