Z Cup

Předseda ČOV Kejval: Na olympijských hrách nejsou nikdy stejné podmínky pro všechny sportovce. Nejdůležitější na této olympiádě bude, že se uskuteční

12. července 2021 14:47, David Rathous

Rádio Z

„Věříme, že máme dobře připravené sportovce a že budou v Tokiu bojovat o medaile,“ říká předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. Pandemie ale ovlivnila přípravu, proto je podle něj těžké odhadovat, jak si česká výprava na nadcházející se olympiádě povede.

Judista Lukáš Krpálek na posledních olympijských hrách získal zlatou medaili. Moderátor Jan Hloch se Kejvala ptal na to, jestli může Krpálek olympijské vítězství zopakovat i v nejtěžší váhové kategorii. „Určitě může. Ukázal to nedávno na mistrovství světa v Tokiu, kde dokázal zvítězit,“ říká Kejval, který byl hostem sportovního magazínu Z cup. Krpálek ale podle Kejvala není jediným českým adeptem na zlatou medaili. Mezi ty další patří podle něj rychlostní kanoisté i vodní slalomáři. Zmínil také horolezce Adama Ondru. Horolezectví se pod pěti kruhy představí poprvé. „My máme dnes pravděpodobně nejlepšího horolezce na světě. Bude to pro ně velká premiéra pod olympijskými kruhy, ale máme velkou šanci,“ dodává předseda ČOV.

Rozhovor moderátora Jana Hlocha s předsedou ČOV Jiřím Kejvalem si můžete poslechnout zde: 

Odebírat