Dopolední host

Premiéru má za sebou film Přání Ježíškovi. Je v něm hodně naděje, která vás vytáhne z té nálady všude okolo, říká režisérka Ferencová

12. listopadu 2021 12:57, Ondřej Kopa

Rádio Z

Vánoční komedie Přání Ježíškovi měla ve čtvrtek premiéru v českých kinech. „Máme velmi pěkné reakce,“ říká režisérka Marta Ferencová a dodává: „Lidé film oceňují také proto, že je v něm hodně naděje, která vás vytáhne z té nálady, která je teď všude okolo.“
Film se natáčel od listopadu 2020 do začátku ledna 2021, natáčení začalo v Brně, poslední klapka padla v Josefově Dole v Jizerských horách. „Točili jsme na vrcholu pandemické krize, v tu dobu v Bratislavě nebyla žádná vánoční výzdoba, v Praze to bylo podobně. Jediné Brno vánoční výzdobu zachovalo, to byla pro nás spása. Pokud bychom si měli výzdobu vyrobit, tak bychom film asi nenatočili,“ přiznává Ferencová.

V hlavních rolích se objevili Richard Krajčo, Jaroslav Dušek, Eva Holubová, Veronika Khek Kubařová, Elizaveta Maximová, Anna Polívková, Hana Vagnerová, Matěj Hádek, Jiří Burian, Táňa Pauhofová a Michal Isteník. Ve filmu hrají také tři dětské postavy. „Dětské role je vždy složité vybírat, protože ta může být pro film velkým přínosem, ale může to být také fatální chyba. Obzvlášť v takovémto filmu. Tři děti, které jsem si vybrala, jsou pokladem tohoto filmu,“ říká režisérka.

Ferencová pochází se Slovenska, všechny své filmy ale natočila v Čechách. „Hranice už mám setřené. Cítím se tu tak nějak doma,“ přiznává. Moderátor Ondřej Kopa se Ferencové ptal také na to, jestli má režisér také někdy trému. „Má, určitě. Vždy, když nestojí v pozadí za kamerou a dostává se do popředí,“ dodává.

Hostem moderátora Ondřeje Kopy byla režisérka Marta Ferencová. Poslechněte si záznam rozhovoru.

Odebírat