Interview rádia Z

Pro muže je nevěra především o sexu, ženy zahýbají spíš z emočních důvodů, říká lektorka partnerství Denisa Palečková

26. července 2021 12:21, Hana Vítková

Rádio Z

„Někdy je důležité, aby změna v partnerství byla provázena i tím, že pracujeme sami na sobě,“ říká lektorka partnerství a intimity Denisa Říha Palečková. Pro spokojený vztah a intimní život je podle ní důležité, abychom byli šťastní i ve svém osobním životě.

Jak správně poznat moment, kdy je ve vztahu něco v nepořádku a měli bychom se obrátit na odborníka? Častěji to vycítí ženy, řekla Palečková v Interview Hany Vítkové na Rádiu Z.  Opakovaně se prý přitom setkává se ženami, které mají pocit, že o zlepšení vztahu usilují celé roky a jejich partneři si přitom žádný problém nepřipouštějí.

Pokud je vůle obou partnerů, je podle Palečkové možné vztah napravit v jakékoliv fázi. „Spravování probíhá většinou i přes otevírání starých ran. Do toho se nám většinou nechce, ale je to velmi důležitá cesta. Je to, jako když čistíme ránu,“ vysvětluje Palečková. Vzdělávat se ve vztazích by se měli podle lektorky především ti, kterým nebyli jejich rodiče správným vzorem.

Nejčastěji se Palečková se svými klienty zabývá problémy s komunikací a intimitou. „Není se čemu divit. Většina z nás jsme prošli takovou spíše negativní sexuální výchovou. Myslím, že dnes se toho pravděpodobně moc nezměnilo,“ říká Palečková. Sexuální výchovu na školách by podle ní měli učit externisté. Součástí by měla být i výuka v oblasti vztahů a vlastních pocitů. „To je to, co řešíme ve třinácti, čtrnácti letech,“ dodává lektorka.

Pozvání do Interview Hany Vítkové přijala lektorka partnerství a intimity Denisa Říha Palečková. Poslechněte si záznam rozhovoru. 

Odebírat