Dopolední host

Rád narušuju škatulky žánrů, říká režisér filmu Atlas Ptáků Olmo Omerzu

2. září 2021 14:27, Ondřej Kopa

Rádio Z

Atlas ptáků je film režiséra Olma Omerzu, který právě vstupuje do kin. Vidět ho ale už mohli diváci karlovarského filmového festivalu. „První projekce ve Varech byla strašně krásná. Do velkého sálu se vejde přes 1000 lidí a zažít standing ovation je silný a krásný zážitek. Obzvlášť po té dlouhé době, kdy jsme byli všichni zavření,“ přiznává Omerzu. Připomněl si proto, jak je důležité mít reakci publika. To je jeden z důvodů, proč točí filmy.
Sám Omerzu film popisuje jako velmi napínavý příběh s detektivními prvky, zároveň je to také rodinné drama. Pokud jde o žánr, jedná se tedy o úplně jiný film, než na kterých byl Omerzu dosud zvyklý pracovat. „Herecky je to myslím velmi povedené. Miroslava Donutila zde můžete vidět úplně v jiné poloze, podal přesný herecký výkon. Uvidíte také skvělou Alenku Mihulovou a Vojtu Kotka a další herce. Myslím, že je to herecký koncert,“ říká Omerzu, který byl dopoledním hostem Rádia Z. Ve studiu ho přivítal moderátor Ondřej Kopa.

„Na reakce jsem vždycky zvědav. Rád chodím na projekce, kde potom můžu mluvit s diváky. Uvidíte, jak na film reagují. Bývá to většinou jiný typ publika, než který chodí do kina na mé filmy,“ dodává režisér. Miroslav Donutil projevil poté, co dostal poprvé scénář, velké nadšení, prozradil Omerzu. Chtěl představit tohoto slavného herce v jiné roli, než ve kterých ho dosud diváci znají.

Hostem moderátora Ondřeje Kopy byl režisér Olmo Omerzu. Poslechněte si záznam rozhovoru.


Odebírat