Dopolední host

Ředitel Čedoku Stanislav Zeman: Cestovní ruch bude, z kolapsů cestovních kanceláří obavy nemám

10. června 2021 15:04, Ondřej Kopa

Rádio Z

Vyhlídky na cestování jsou podle generálního ředitele cestovní kanceláře Čedok Stanislava Zemana dobré. „Pevně doufám, že nás čeká dobré léto a že naši klienti budou moci cestovat do více destinací, než tomu bylo v loňském roce,“ říká Zeman, který byl dopoledním hostem Rádia Z.

V loňském roce neexistovala pro cestování téměř žádná pravidla. Lidé měli obavy z toho, že se opatření během krátké doby zpřísní. Proto kupovali zájezdy na poslední chvíli. „Letos tu situaci vnímáme naprosto odlišně. Klienti se nebojí kupovat zájezdy na červenec, srpen nebo září,“ říká Zeman. Covid pasy podle něj žádnou komplikaci představovat nebudou, naopak přispějí k větší přehlednosti pravidel. Turecko, Albánie nebo Egypt jsou země, do kterých se nyní na rozdíl od loňského roku cestovat smí. Přesto stále platí některá omezení. Zájem klientů ale podle Zemana stále narůstá.  

Lidé budou i nadále cestovat na dovolenou a za zážitky, na tom pandemie do budoucna podle Zemana nic zásadně nezmění. „Otázka je, co se stane s byznys cestováním. Všichni jsme si zvykli na různé aplikace, díky kterým se můžeme propojit s lidmi po celém světě. Tady bude změna mnohem větší,“ vysvětluje ředitel kanceláře. Prostředí v cestovním ruchu je konkurenční a cestovní kanceláře musí o své klienty bojovat. „Cestovní ruch tady bude. Upřímně nemám obavy z toho, že by nastaly zásadní kolapsy cestovních kanceláří,“ dodává Zeman.

Rozhovor moderátora Ondřeje Kopy s generálním ředitelem cestovní kanceláře Čedok Stanislavem Zemanem si můžete poslechnout zde: 

Odebírat