Interview Martina Kováře

Ředitelka PORG Dagmar Dluhošová: Věřím, že tento školní rok bude už normální

1. září 2021 18:01, Martin Kovář

Rádio Z

Nový školní rok právě začal. „Vždycky se těšíme, protože my si to umíme zpestřit natolik, že žádný školní rok není úplně stejný,“ říká Ředitelka PORG Dagmar Dluhošová.
Dluhošová v Interview Martina Kováře řekla, že věří, že tento školní rok už bude „normální“. Přesto je ale připravená i pro případ, že by se pandemie opět zhoršila. „Ta zkušenost z loňského roku tady je. Jsme velmi dobře připraveni pro případ, že by bylo nutné opět přejít na distanční výuku,“ dodává Dluhošová.

Na uplynulém školním roce poznamenaném pandemií nevidí jen samá negativa. Jedním z přínosů tohoto období bylo podle Dluhošové třeba to, že se učitelé velmi zdokonalili v ovládání techniky. „Ty vědomosti a dovednosti, které učitelé nabyli s výpočetní technikou, budeme užívat dál třeba ve prospěch dětí, které budou nemocné,“ vysvětluje ředitelka. Pozitivem podle ní bylo také to, že se učitelé na děti těšili, až budou moci vrátit zpět do lavic. Děti si také uvědomily, jak je škola důležitá, stejně jako jsou důležití kamarádi. Pandemie tak podle ní poukázala na to, jak důležité je to, co jsme do té doby považovali za normální.

„Dovolím si říct, že nemluvíme o ztracené generaci. Mluvíme o ztraceném roce výuky. Naši pedagogové jsou ale velmi šikovní a dotáhnou to,“ věří Dluhošová. Sama tak tuto obavu nemá. Důkazem toho jsou podle ředitelky třeba výsledky loňských maturantů, které byly srovnatelné s těmi předchozími, navzdory tomu, že žáci posledních ročníků chodili loni do školy velmi málo.

PORG je zkratkou pro První obnovené reálné gymnázium. Spadá pod něj kampus v Praze-Libni, Nový PORG v Praze-Krči a PORG v Ostravě.

Pozvání do Interview Martina Kováře přijala ředitelka PORG Dagmar Dluhošová. Poslechněte si záznam rozhovoru.

Odebírat