Dopolední host

Rektorka VŠFS Bohuslava Šenkýřová: Letošní školní rok byl dobrodružný

30. června 2021 12:15, Ondřej Kopa

Rádio Z

Podle rektorky Vysoké školy finanční a správní Bohuslavy Šenkýřové byl letošní akademický rok dobrodružný. „Ve výuce jsme studenty ve škole neviděli, protože celá byla online,“ řekla v dopoledním vysílání Rádia Z. Vysokoškoláci tak byli nejdéle ze všech studentů na distanční výuce.

Škola si tak musela poradit s distančním vyučováním a všechny přednášky byly k dispozici na dokumentovém serveru a byly streamovány. Nejtěžší to bylo pro prvňáky, kteří neměli čas se ani seznámit se svými spolužáky a vyučujícími. „Ve zkouškovém období se ukázalo, že první ročníky bakalářského studia to odnesly nejvíce. Skutečně jim ten kontakt chyběl,“ dodala Šenkýřová. U státních zkoušek vliv distanční výuky nebyl poznat. Konečné vyhodnocení ale univerzita udělá až na konci prázdnin.

České školství bylo podle Bohuslavy Šenkýřové uzavřeno zbytečně dlouho. O ztracené generaci by však nemluvila. „Opravdu ani v této těžké době jsme od státu žádnou podporu nedostali. Ale kvalitní škola si musí umět poradit. Musíte dělat, co umíte, abyste tu školu udrželi. A to jsme dělali,“ řekla rektorka VŠFS Bohuslava Šenkýřová, která byla dopoledním hostem Rádia Z.

Poslechněte si celý rozhovor moderátora Ondřeje Kopy s Bohuslavou Šenkýřovou.  

Odebírat