Myšlení první ligy

René Keyzlar: Když vidím, že tvrdá práce přináší ovoce, jsem schopen přinášet velké oběti

1. října 2021 14:06, Jan Mühlfeit

Rádio Z

René Keyzlar je manažerem Microsoftu pro Českou a Slovenskou republiku. „Měl jsem od dětství velký vztah k nářadí. Postupně jsem si vytvořil pozitivní vztah i k technologiím, jak začaly pronikat do našeho běžného života,“ vzpomíná Keyzlar. Dnes díky svému know-how dnes radí velkým společnostem a státním úřadům, jak technologie efektivně využívat tak, aby jim pomáhaly.
„Mým úkolem je pomáhat zákazníkům identifikovat uživatelské scénáře, jak nástroje nejlépe použít v kontextu s jejich byznysovými potřebami,“ popisuje Keyzlar svou práci v pořadu Myšlení první ligy. Kromě rodičů ho v dětství nejvíce ovlivnili učitelé, na které měl podle svých slov velké štěstí. Především pak tělocvikáři. „Byli to ti správní motivátoři,“ dodává Keyzlar v rozhovoru s Janem Mühlfeitem. Od raného dětství se Keyzlar věnoval sportu. Velký vliv proto na něj měli i trenéři. Nejprve hrál jen fotbal s kamarády mezi baráky, později začal hrát závodně hokej a tenis. Protože rád cestoval, i když v té době ještě především prstem po mapě, byl jeho oblíbeným předmětem zeměpis, na který se připravoval o mnoho více, než bylo vůbec potřeba. Za svoji silnou stránku považuje disciplínu. „Když vidím, že tvrdá práce přináší ovoce, tak jsem schopen přinášet velké oběti,“ říká Keyzlar.

Hostem Jana Mühlfeita v pořadu Myšlení první ligy byl manažer Microsoftu pro ČR a SR René Keyzlar. Poslechněte si záznam rozhovoru.

Odebírat