Byznys Romany Navarové

Samoživitelky jsou druhou nejohroženější skupinou v Česku, říká Romana Kurucová z Českomoravské asociace podnikatelek a manažerek

2. června 2021 14:57, Romana Navarová

Rádio Z

Pozvání do pořadu Byznys na Rádiu Z přijala viceprezidentka Českomoravské asociace podnikatelek a manažerek Romana Kurucová. „Vláda si vůbec neuvědomila důsledky opatření, která nařídila. Některé školy se vůbec nebyly schopné na online výuku připravit. Podnikatelky se tak proto dostaly navíc i do role učitelek,“ říká Kurucová.

Následky pandemie se podle ní na ženách podnikatelkách proto projevily ještě větším nedostatkem času a finanční nejistotou. Velkým problémem je situace žen samoživitelek. Vedle seniorek jsou podle Kurucové druhou nejohroženější skupinou v České republice. Asociace vedle konkrétních projektů nabízí podnikatelkám také podporu a povzbuzení, pořádá řadu seminářů a workshopů. 

Moderátorka Romana Navarová se ptala také na plány asociace do budoucna. Jedním z projektů, které asociace nyní chystá, je druhý ročník akce s názvem Choose women, která v Česku proběhne jako součást celosvětové kampaně na podporu podnikání žen. „V minulém roce se nám takto podařilo podpořit více než 50 žen. Chceme v tom proto pokračovat, dává to smysl. Ženám je potřeba pomáhat,“ vysvětluje Kurucová. Nedostatek podnikatelek je v technických oborech. Situace se ale podle Kurucové obecně lepší. Například medicína byla dříve převážně mužskou záležitostí. Dnes tento obor studují ze dvou třetin ženy. Kurucová sama podniká v zemědělství. Má za sebou ale také kariéru modelky i korporátní manažerky. 

Poslechněte si rozhovor moderátorky Romany Navarové s viceprezidentkou Českomoravské asociace podnikatelek a manažerek Romanou Kurucovou.

Odebírat