Byznys Romany Navarové

Šéf Primocco UAV Ladislav Semetkovský: Nová pravidla EU otevírají možnosti, jak drony užívat nejen pro zábavu

24. května 2021 15:08, Romana Navarová

Rádio Z

Hostem moderátorky Romany Navarové v Byznysu na Rádiu Z byl Ladislav Semetkovský, šéf společnosti Primocco UAV, která vyrábí bezpilotní letouny.

„Nová pravidla pro provoz bezpilotních letounů na území EU, která platí od 31. 12. 2020, otevírají z našeho pohledu nebe a možnosti, jak využít takovýto sofistikovaný profesionální bezpilotní prostředek pro skutečné užití, nejen pouze pro zábavu,“ říká Semetkovský. Primocco UAV vyrábí středně velké bezpilotní letouny o maximální vzletové hmotnosti 150 kg. Rozpětí křídel tohoto stoje je 5 metrů, letoun vydrží létat déle než 15 hodin bez přestávky a je plně automatický.

Letadla této společnosti se využívají ve vojenské i civilní oblasti. létají v Evropě, Asii, Africe a na Blízkém východě. „V minulém roce se nám během pandemie povedlo několik rekordů. Jedním z nich bylo to, že jsme z Prahy řídili bezpilotní letoun v Malajsii. Pro Policii ČR jsme realizovali řadu letů na ochranu hranic, které byly v té době uzavřené,“ dodává Semetkovský. Podobnou misi společnost realizovala také na Slovensku při ochraně Schengenské hranice. 

Poslechněte si rozhovor moderátorky Romany Navarové se šéfem společnosti Primocco UAV Ladislavem Semetkovským. 

Odebírat