Volební interview

Šéfredaktor Info.cz Michal Půr: Letošní kampani strašně chybí téma. Radikální změna české politiky se nestane

4. října 2021 18:48, David Rathous

Rádio Z

Letošní předvolební kampaň se podle šéfredaktora webu Info.cz odlišuje především tím, že postrádá jedno hlavní téma. Jedním z takových by mohlo být zdražování. Půr ale očekává, že inflace se stane největším tématem příštího roku. „Andrej Babiš má trochu štěstí, že to ještě úplně nenajelo. To by bylo to, co by rozhodlo volby a pravděpodobně v jeho neprospěch,“ říká Půr. 
Ještě nedávno se přitom očekávalo, že nejdůležitějším tématem voleb bude pandemie koronaviru. Že tomu tak nakonec není, je podle Půra především tím, že o covidu už lidé nechtějí slyšet. „Už na to zapomněli. Samozřejmě, zemřelo strašně moc lidí, ale je to jako za války – lidé zapomínají,“ vysvětluje Půr. Neočekává, že by v těchto volbách ani v následující době mělo dojít k nějaké zásadní proměně politické mapy a vítězství liberálních sil. Půr ve volebním interview Rádia Z a webu Info.cz také řekl, že důležitou zbraní před volbami je kontaktní kampaň. Klíčové je ale podle něj také ovládat umění sociálních sítí.

Půr je moderátorem zpravodajské stanice CNN Prima News. „Vidím to, co se odehrává za kulisami, nejen to, co se odehrává na obrazovce nebo v éteru. Situace je lepší, než se může zdát. Většina z těch lidí je v podstatě normálních,“ přibližuje Půr své novinářské zkušenosti. Většina politiků jsou tak prý v běžné komunikaci velmi inteligentní, pracovití a empatičtí lidé. To platí napříč politickými stranami, myslí si Půr. „Nebojte se, nežene se žádná hrůza. O tom jsem naprosto přesvědčený,“ dodává Půr.

Hostem moderátora Martina Kováře byl šéfredaktor webu Info.cz Michal Půr. Poslechněte si záznam rozhovoru.