Ranní host

Spisovatelka Beránková: Příběhem se snažím vysvětlit, jak se maminka při migréně cítí

10. května 2022 12:51

RádioZET.cz

„Migréna je specifická tím, že není nakažlivá. Nejsou tam klasické symptomy jako u jiných nemocí, není to vidět. Bolí to daného člověka, velmi ho to omezuje a potřebuje určitý režim, aby migréna přestala. Tím, že tu knížku dětem přečtete, je na danou situaci lze připravit,“ popisuje autorka knížky Proč maminku bolí hlavička Helena Beránková, která byla ranním hostem Rádia Z.
Sama Beránková má s migrénou vlastní zkušenosti. „Proto mě nezisková organizace Migréna-help požádala, jestli bych něco takového nenapsala. Aby děti lépe chápaly rodiče, když mají migrénu a není jim dobře. Prostřednictvím příběhu se snažím vysvětlit, jak se maminka i dítě cítí.“

„V knížce je jeden příběh o tom, jak dítě prožívá, že se mu musí zrušit oslava. Maminka se mu snaží marně vysvětlit, co ji trápí,“ říká Beránková. Ta společně s psychologem napsala i knihu o úzkosti. „Dětským i dospělým čtenářům se snažím popsat, co člověk při úzkosti prožívá. Psycholog Tomáš Morávek zase vysvětloval, co se děje a jak se lidé správně v takových situacích mají chovat,“ zakončuje Helena Beránková.

Celý rozhovor moderátorky Petry Květové Pšeničné se spisovatelkou Helenou Beránkovou si poslechněte zde:

Odebírat