Ranní host

Srdce lidí jsou dnes otevřenější než dřív, říká herec Jan Potměšil o postoji společnosti k vozíčkářům

28. května 2021 11:57, Ondřej Kopa

Rádio Z

Herec Jan Potměšil hraje přes 20 let každé léto na Hradu Kašperk, který se tak stal jeho domovskou letní scénou. „mám z toho velkou radost. Na nestandardních místech hrajeme většinou celé léto, ale Kašperk je naprosto top. Je to nejlepší místečko, které znám,“ říká Potměšil, který byl ranním hostem Rádia Z.

Na Kašperku hraje s Divadelním souborem Kašpar, jehož je Potměšil členem. Přiznal, že hrady ho fascinují jak z historického hlediska, tak svou majestátností. V rozhovoru zavzpomínal také na svého otce. „Táta mě naučil mít vztah k běžkám. Těšilo mě to a potřeboval jsem to. Stejně tak mě naučil na sjezdovkách. Byl báječný, dokázal věci předávat. Byl to pedagog od boha,“ vzpomíná herec. Potměšil lyžuje stále, a to navzdory tomu, že je invalida. Prozradil, že lyžování je pro něj velká radost a letos mu proto chybělo.

Nejradši prý jezdí na Šumavu, se kterou ho pojí vzpomínky z dětství.  Vyprávěl také příhodu, jak jako malý kluk závodil na Šumavě na běžkách. Moderátor Martin Karlík se ptal také na přístup společnosti k vozíčkářům. Ta je podle Potměšila dnes mnohem přívětivější než dříve. „Srdce a mysli lidé jsou otevřenější, než tomu bývalo. Na začátku to bylo, jako kdyby sem přiletěli marťani,“ dodává Potměšil.

Poslechněte si rozhovor moderátora Martina Karlíka s hercem Janem Potměšilem.

Odebírat