Interview rádia Z

Stolní tenistka Matelová se po výhře na turnaji WTT posunula na 39. místo žebříčku. Je příkladem správného sportovce, říká Špaček

5. listopadu 2021 15:43, Hana Vítková

Rádio Z

Česká stolní tenistka Hana Matelová vyhrála o uplynulém víkendu turnaj světového okruhu v Tunisu. „Jsem tomu hrozně rád, že Hanka konečně překonala drobnou krizi, kterou měla. Čekal jsem na to dlouho, až získá nějaký výrazný úspěch,“ říká Zbyněk Špaček, předseda České asociace stolního tenisu.
Ve finále soutěže třetí výkonnostní kategorie WTT Contenders porazila Matelová čínskou rodačku Xiaoxin Yang z Monaka. Nad třetí nasazenou soupeřkou zvítězila 4:3. Ještě předtím přitom Matelová skončila na druhém místě ve finálovém turnaji nejlepších šestnácti evropských hráček. V novém vydání světového žebříčku proto Matelová poskočila na 39. místo. „Hanka je poctivý dříč a naprostá profesionálka. V juniorském věku neměla takové úspěchy, ale postupně se vypracovala. Teď patří k nejlepším hráčkám v Evropě. Je příkladem správného sportovce,“ popisuje Špaček českou jedničku.

Stolní tenis je doménou především asijských zemí. „V Číně je to sport číslo jedna. Tam to hraje několik desítek milionů lidí,“ vysvětluje Špaček ve Sportovním interview Jana Hlocha na Rádiu Z. Tento sport je ale rozšířen po celém světě. Mezinárodní federace stolního tenisu má 226 členských asociací. Konkurence je proto obrovská a dostat se do světové špičky je obtížné. V první desítce světového žebříčku mezi ženami není ani jedna Evropanka, najdete tam ale hned sedm Číňanek.

Poslechněte si rozhovor moderátora Jana Hlocha s předsedou České asociace stolního tenisu Zbyňkem Špačkem.Stolní tenistka Matelová se po výhře na turnaji WTT posunula na 39. místo žebříčku. Je příkladem správného sportovce, říká Zbyněk Špaček