Interview rádia Z

Tančit může každý, říká ředitelka Prague Dance Championship Petrana Slámová

12. listopadu 2021 21:51, Hana Vítková

Rádio Z

V Paláci Žofín se už příští víkend uskuteční Prague Dance Championship. „Je to taneční festival, který v Čechách nemá obdoby,“ říká ředitelka festivalu Petrana Slámová. K vidění bude tanec na všech úrovních, jak amatérské, tak profesionální. Soutěžit se bude v kategoriích od malých dětí až po seniory. 
Představí se zde tanečníci z celého světa, včetně trojnásobných mistrů světa Marka Kosatého a Pauliny Glazik. Tento dvoudenní taneční festival se připravuje už dva roky, kvůli pandemii totiž musel být už dvakrát odložen. A Přípravy jsou náročné. „Dnes si přiznáváme, že jsme si možná ukousli větší sousto, než jsme původně plánovali,“ připouští Slámová. V rámci této akce se během jediného víkendu uskuteční osm různých akcí, každá z nich by přitom podle Slámové vydala na samostatný projekt.

„Musíme oslovit porotce z celého světa, pozvat je k nám, zařídit jim ubytování a dopravu,“ přibližuje Slámová, co vše přípravy obnáší. Národní sportovní agentura udělila tomuto tanečnímu festivalu statut významné sportovní události. Proto by Prague Dance Championship nemělo ohrozit ani případné zhoršení pandemické situace. Na místě se budou ale dodržovat přísná opatření.

Sama Slámová se k tanci dostala teprve nedávno. V dospívání sice absolvovala taneční, pak už ale na tanec zanevřela. Zpět ji přivedla teprve až touha vystoupit ze své komfortní zóny. „Byla to obrovská výzva, tanec je velmi extrovertní, je to show. A já jsem úplně pravý opak,“ dodává Slámová.

Pozvání do Interview Hany Vítkové přijala ředitelka Prague Dance Championship Petrana Slámová. Poslechněte si záznam rozhovoru.

Odebírat