Myšlení první ligy

Tenisový trenér Jan Hernych: Nepřekvapilo mě, že se Markéta Vondroušová dokáže dostávat do finále největších turnajů

27. srpna 2021 16:28, Jan Mühlfeit

Rádio Z

Bývalý tenista a trenér Jan Hernych pochází ze sportovní rodiny. On i jeho bratr hráli od malička hokej. K tenisu se dostal později v devíti letech. „Doma jsem pinkal o zeď, pak už mě rodiče museli vzít ven. Pak mě máma vzala na kurty Bohemians Praha, kde jsem zůstal do osmnácti let,“ říká Hernych.
Později přestoupil na Štvanici. O profesionální kariéře ale nikdy nepřemýšlel. „Zlom přišel v šestnácti letech, kdy jsem se musel rozhodnout mezi hokejem a tenisem. Tehdy šlo všechno stranou a začal jsem se tenisu věnovat na sto procent,“ vzpomíná tenista. Od té doby začal trénovat dvakrát až třikrát denně tenis, k tomu měl kondiční tréninky, rehabilitace a další nezbytné součásti sportovní přípravy. „Bylo to od rána do večera, ale bavilo mě to,“ dodává Hernych, který byl hostem Jana Mühlfeita v pořadu Myšlení první ligy. Hernych v rozhovoru také prozradil, že během kariéry ho nějakým způsobem ovlivnili všichni trenéři. Vzpomíná proto na každého z nich. Po konci kariéry byl Hernychovým prvním svěřencem, se kterým jezdil i po turnajích, Andrej Martin, slovenský profesionální tenista. Od roku 2018 trénoval českou tenistku Markétu Vondroušovou. „Poznal jsem jí dobře. To, že se dokáže dostat do finále těch největších turnajů jako jsou grandslamy nebo olympiáda, to mě nepřekvapuje, protože na to má. Je to strašně šikovná holka,“ dodává tenisový trenér.

Hostem Jana Mühlfeita v pořadu Myšlení první ligy byl bývalý tenista a trenér Jan Hernych. Poslechněte si záznam rozhovoru.

Odebírat