Dopolední host

Tohle rozhodnutí Michela Platiniho je to nejhorší, které kdy fotbalová asociace udělala, kritizuje Jaromír Bosák konání Eura napříč Evropou

25. června 2021 13:44, Ondřej Kopa

Rádio Z

Na mistrovství Evropy ve fotbale je podle fotbalového komentátora Jaromíra Bosáka k vidění mnoho hezkých zápasů. „Ale to, že se hraje po celé Evropě, k tomu doba covidová - je to šílené pro fanoušky, pro hráče, velmi nepříjemné pro nás novináře. Tohle rozhodnuti Michela Platiniho je snad to nejhorší, které kdy fotbalová asociace udělala,“ říká Bosák.

Dodal, že Platini byl sice fantastický fotbalista, ale funkcionářská kariéra se mu nepovedla. V dopoledním vysílání Rádia Z Bosák také prozradil, že většinu zápasů v současné době nekomentuje z místa dění, ale z Prahy od obrazovky. Moderátor Ondřej Kopa se Bosáka ptal také na výkony českého národního týmu v základní skupině mistrovství Evropy a jeho vyhlídky nejen pro osmifinálový zápas s Nizozemskem.

Bosák nedávno vydal knihu Zápasy, které změnily můj život. Podle jeho slov to ale není knížka čistě o fotbale. Bosák v této knize popisuje 45 zápasů, které jsou z jeho pohledu významné. V plánovaném pokračování bude dalších 45 zápasů. „Dohromady jich bude tedy devadesát. Pokud teda nebude nastavení nebo nepřidáme penalty,“ naráží Bosák na fotbalovou paralelu. Který zápas je pro něj ten vůbec nejdůležitější? „Je to určitě zápas z roku 2004 v Portugalsku Česko-Nizozemsko. Hodně vysoko je taky finále Ligy mistrů, kde vyhrál Liverpool nad AC Milan, když po poločase prohrával 0:3. Je tam hodně silná česká stopa,“ vzpomíná komentátor. V souboji Čechů s Nizozemskem se podle něj stalo vše, co se ve fotbale vůbec stát může. 

Rozhovor moderátora Ondřeje Kopy s fotbalovým komentátorem Jaromírem Bosákem si můžete poslechnout zde: 

Odebírat