Interview rádia Z

Trenér František Straka: Angličané hráli akorát to, co museli. V osmifinále musí český tým táhnout za jeden provaz a ukázat hladovost

24. června 2021 12:38, Hana Vítková

Rádio Z

Mistrovství Evropy ve fotbale má za sebou základní skupiny. Následovat bude vyřazovací část, do které se probojovala i česká reprezentace. Dosavadní vystoupení českého týmu i jeho ambice pro play-off zhodnotil pro Rádio Z trenér a bývalý československý reprezentant František Straka, který byl hostem sportovního Interview Jana Hlocha.

Stěžejní pro český tým bylo podle Straky úvodní utkání proti Skotsku. „Kluci tam ukázali, že mají velice dobrou kvalitu. Ve stejné režii byl první poločas zápasu proti Chorvatsku. Výsledek ale neodpovídal našim představám a druhý poločas z naší strany už nebyl dobrý,“ říká straka. Přiznal, že byl zklamaný z posledního zápasu skupiny proti Anglii. Od českého výběru očekával odvážnější hru. „Angličané ukázali to, co je jim typické. Hráli akorát to, co museli. Od obou týmů mi chybělo nasazení i emoce,“ hodnotí trenér. Pravá tvář týmu se podle něj ukáže v osmifinále, ve kterém se Česko v neděli střetne s Nizozemskem.  V čem by se měl český tým do tohoto utkání zlepšit? „To, co ho zdobilo – hladovost za úspěchem. Tým musí táhnout za jeden provaz,“ dodává Straka. Komplikací bude ale absence levého obránce Jana Bořila, který v zápase bude chybět kvůli kartám. 

Poslechněte si rozhovor moderátora Jana Hlocha s fotbalovým trenérem Františkem Strakou. 

Odebírat