Myšlení první ligy

V Česku chybí malé poradenské firmy, říká předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků Karel Dobeš

28. května 2021 14:20, Jan Mühlfeit

Rádio Z

Hostem Jana Mühlfeita v pořadu Myšlení první ligy byl Karel Dobeš, předseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Jak zvládají malé firmy období koronaviru? „Některé firmy a řemeslníci mají během pandemie více práce než před ní,“ říká Dobeš.

Velkým problémem je podle Dobeše to, že v Česku chybí technologicky nezávislé poradenství pro malé a střední firmy. Dobeš v roce 1969 emigroval do Německa, kde vystudoval vysokou školu, obor počítačové technologie. Později se dostal do německého institutu pro letectví a kosmické aktivity, kde pracoval od roku 1971 až do roku 2006. V té době se Dobešovi podařilo přesvědčit tehdejšího českého premiéra Mirka Topolánka, aby se Praha ucházela o to stát se sídlem vznikající Evropské agentury pro globální navigační satelitní systémy. Kandidatura byla nakonec úspěšná a Agentura v Praze sídlí od roku 2012. Dnes v ní pracuje 250 lidí. Vládním zmocněncem pro tuto Agenturu je právě Dobeš. 

Poslechněte si rozhovor mentálního kouče Jana Mühlfeita s předsedou představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Karlem Dobešem. 

Odebírat