Dopolední host

Volební manažer Jaroslav Poláček: Letošní kampaň bude velmi ostrá

4. června 2021 13:58, Ondřej Kopa

Rádio Z

Dopoledním hostem Rádia Z byl volební manažer a analytik Jaroslav Poláček. Letošní kampaň bude v Česku podle něj jiná, než jsme dosud zvyklí. „Z hlediska obsahu očekávám, že kampaň bude velmi ostrá. Hraje se o zásadní změnu od roku 2013. Politici si v komunikaci nebudou brát servítky,“ říká volební manažer.

Poláček se volebním kampaním a politické komunikaci věnuje více než dvacet let. „Několik dlouhých týdnů, ne-li měsíců, je vidět, že Česko už je ve volební kampani. V ulicích to bylo vidět už od přelomu roku,“ vysvětluje Poláček. První část kampaně podle něj proběhla v době, kdy vznikaly nové koalice, které se musely představit. Volební manažer očekává, že letošní kampaň se bude lišit i z formální stránky. Jiná bude především kontaktní část kampaně. Volební týmy se totiž musí připravit i na situaci, kdy by byla kontaktní kampaň kvůli zhoršení pandemické situace znemožněna. To by nahrávalo v první řadě sociálním sítím.

Moderátor Ondřej Kopa se ptal také na kauzu Dominika Feriho, který byl obviněn ze sexuálního násilí. Následně se vzdal postu poslance, členství v TOP 09 i účasti v nadcházejících volbách. Tato kauza s volební kampaní ale podle Poláčka nesouvisí. A nedomnívá se, že bude mít zásadní dopad na volební výsledek koalice Spolu, kterou TOP 09 tvoří společně s KDU-ČSL a ODS. Citelná ale bude absence Feriho s ohledem na mladé voliče. „Velmi bych si přál, aby mladí lidé přišli k volbám. Aby se vyjádřili, protože jde o jejich budoucnost. Oni budou ti, kdo budou ve finále platit rekordní schodky rozpočtu,“ dodává Poláček.

Rozhovor moderátora Ondřeje Kopy s volebním manažerem a analytikem Jaroslavem Poláčkem si můžete poslechnout zde: 

Odebírat