Z Cup

Vstup Sparty do zápasu s Lyonem byl jeden z nejlepších vůbec, další vývoj se dal ale očekávat, hodnotí Štěpán Filípek

25. října 2021 14:29, David Rathous

Rádio Z

Fotbalové pohárové soutěže mají za sebou polovinu utkání základních skupin. Pražská Sparta je se ziskem čtyř bodů na druhém místě své skupiny Evropské ligy. Minulý týden ale prožili Sparťané velké zklamání. Nad Olympiquem Lyonem vedli sice už 2:0, nakonec nezískali ale ani bod.
„Byl to jeden z nejlepších vstupů českého týmu v evropských pohárech, který jsem kdy viděl. Je obrovská škoda, že se Lyonu povedlo snížit ještě před přestávkou,“ říká hlavní reportér Deníku Sport Štěpán Filípek. Do kabin tak oba týmy odcházely za stavu 2:1 pro Spartu. Lyon v druhém poločase zápas otočil a zvítězil 4:3 To pro Filípka ale překvapením nebylo. „Při znalosti kvality Lyonu se později vývoj utkání dal očekávat,“ připouští Filípek v rozhovoru s moderátorem Janem Hlochem.

Prohra s favoritem skupiny ale Spartu mrzet nemusí. V tabulce je druhá a má proto postup do další fáze ve svých rukou. Důležitý proto bude zápas Pražanů na hřišti Rangers. „Když jsme Rangers viděli jak proti Slavii, tak nyní proti Spartě, tak nemám pocit, že by to byl pro Spartu nepřekonatelný soupeř. Budu rád věřit tomu, že Sparta skončí v tabulce na druhém místě,“ dodává Filípek. Tématem pořadu Z cup byli i další čeští zástupci v pohárové Evropě, Slavia a Jablonec.

Poslechněte si další díl sportovního magazínu Rádia Z. Hostem moderátora Jana Hlocha byl hlavní reportér Deníku sport Štěpán Filípek.