Byznys Romany Navarové

Zajímá nás, jestli je dívka skutečně osobností, říká ředitel Miss České republiky Robert Novotný

28. června 2021 17:01, Romana Navarová

Rádio Z

Ředitel Mironetu Robert Novotný je zakladatelem projektu Počítače dětem a také ředitelem Miss České republiky. Tato soutěž má dlouhou tradici, první ročník se konal už v roce 1989. V roce 2010 byla ale zrušena. Novotný jí v roce 2018 opět obnovil. „Chtěli jsme vybudovat moderní soutěž krásy, kde by nezáleželo jen na vzhledu. Máme slogan Staň se tím, kým chceš – to myslíme zcela vážně,“ říká Novotný.

Dodal, že jejich ambicí je pomocí dívkám, které v soutěži uspějí, rozvíjet se v tom, čemu se věnují. „Být Miss České republiky může být dobré pro moderátorku, manažerku, může to být dobré pro kdejakou profesi,“ vysvětluje Novotný. Proč se rozhodl založit charitativní projekt Počítače dětem? „Mironetu se v pandemii dařilo, tak jsme tuhle výhodu chtěli společnosti nějak vrátit,“ říká Novotný. V rámci tohoto projektu spolu s kolegy vybírají od dárců starší počítačovou techniku, kterou renovují a věnují ji rodinám, které ji potřebují. Do této chvíle vybrali přes 3200 počítačů v hodnotě okolo 18 miliónů korun.

O tom, jak zvládá skloubit řízení velké společnosti, charitativního projektu i Miss České republiky, si Novotný povídal s moderátorkou Romanou Navarovou v pořadu Byznys na Rádiu Z. „Baví mě výzvy, rád se pouštím do nových projektů. Mnohem důležitější je ale to, že dávám příležitost lidem okolo sebe, aby se mohli uplatnit,“ dodává Novotný.

Poslechněte si rozhovor moderátorky Romany Navarové s Robertem Novotným, ředitelem Mironetu, ředitelem Miss České republiky a zakladatelem projektu Počítače dětem.

Odebírat