Dopolední host

Zápasník MMA Miroslav Inkvizitor Brož: Mým jediným plánem je dělat skvělé zápasy. Bůh je pro mě jediná cesta

28. května 2021 13:08, Ondřej Kopa

Rádio Z

Dopoledním hostem Rádia Z byl zápasník MMA Miroslav Inkvizitor Brož. Jeho aktuální profesionální skóre je 10 výher a 3 porážky. Brož si ale prý žádné cíle nestanovuje. Jediným jeho plánem je dělat skvělé zápasy.

Odkud se vzala přezdívka Inkvizitor?„ Když jsme byli mladí, tak jsme byli dost divocí. Můj první trenér mi tehdy říkal, že nechápe, jak někdo tak zlý může být věřící. Pak jsem dostal tuhle přezdívku. Jako protestant z toho ale nejsem moc nadšený,“ vysvětluje Brož. Přiznal, že víra pro něj znamená opravdu hodně. „Je to pro mě jediná cesta. Vím, že mi bůh kolikrát pomohl. Dělám to, co mě baví a jsem šťastný člověk. A to jenom díky bohu. Kdyby nebylo pána boha, tak jsem skončil úplně někde jinde,“ říká zápasník. Jako protestant drží boží sobotu, do západu slunce proto netrénuje, nepracuje a ani nesmí zápasit. Pocity při nástupu do oktagonu si podle Brože nikdo neumí představit, dokud to nezažije. Většina zápasníků má prý obrovský strach a pocit, jako by šli opravdu bojovat o holý život.

Moderátor Ondřej Kopa se ptal svého hosta i na jeho hokejovou kariéru. Než začal s bojovými sporty, hrál totiž Brož velmi úspěšně hokej. Měl být dokonce draftován do kanadskoamerické NHL, ale jeho kariéru zastavilo zranění v nejméně vhodnou dobu. „Jeden den jste mladý, druhý den jste starý. Zranil jsem se ve chvíli, kdy byl draft a lámal se chleba. Přišli noví kluci, kteří měli našlápnuto. Nikdo na vás nečeká,“ dodává Brož. Vedle zápasení se nyní věnuje i trénování mladých hokejistů. 

Rozhovor moderátora Ondřeje Kopy se zápasníkem MMA Miroslavem Inkvizitorem Brožem si můžete poslechnout zde:

Odebírat