Ranní host

Zápasník Procházka se ve videoklipu režíroval dobře, říká frontman Eddie Stoilow

28. listopadu 2022 15:08, Yvetta Hynčicová

RádioZET.cz

Kapela Eddie Stoilow bude mít 5.12. premiéru písně a videoklipu. Jedná se o první novinku v nové sestavě. „Ještě jsme toho spolu tolik nezažili, ale vypadá to na klidnou budoucnost. Od covidu máme snad milion nových věcí. O to hůř se z toho ale vybírá,” popisuje frontman kapely Jan Žampa. V klipu bude hrát zápasník UFC Jiří Procházka. „Jirka je můj dobrý kamarád. Ten song je takový motivační, on se do toho perfektně hodí. Režíroval se jednoduše, měl největší disciplínu,” dodává ranní host Rádia ZET. 

Téma nové písně od Eddie Stoilow je opět o ženách a lásce. „Nemůžu se toho zbavit, nikdy mi nešlo zpívat o něčem jiném. Celá píseň je v retrospektivě a obsahuje metafory. Jirka tam hraje opravdu hereckou roli. Upustil i slzu. Hraje muže, kterému se zobrazuje jeho žena, o níž přišel. Není to nic kosmického, je to dojemný klip,” popisuje Jan Žampa. Obsadit do videoklipu zápasníka UFC Jiřího Procházku nebylo vzhledem k jejich přátelství těžké. 

„Ke sportu mám blízko, protože 15 let zpívám hymnu. Když se někde něco děje, první, komu volají na hymnu, jsem já,” zmiňuje Žampa. „To nejde, zazpívat špatně hymnu. Potom by vám to zastínilo klidně i dvacet let hudební produkce. Ještě jsem ji nezkazil, ale pokaždé u toho mám zaťaté pěsti. Je to fakt řehole, ale je to čest.” Podle svých slov se pokaždé podivuje nad tím, co zpívají ostatní. „Voda šumí hučí. Ani slova vlastní hymny neznáme,” uzavírá frontman kapely Eddie Stoilow Jan Žampa. 

Poslechněte si celý rozhovor Petry Květové Pšeničné: 

Odebírat