Myšlení první ligy

Že chci být návrhářkou, jsem si uvědomila ve druhé třídě. Oblékala jsem třeba Olgu Havlovou i Sněmovnu, říká Dagmar Vybíralová

12. listopadu 2021 15:18, Jan Mühlfeit

Rádio Z

Přes čtvrt století obléká řadu firem i osobností v Česku. Že se stane módní návrhářkou, měla Dagmar Vybíralová jasno od dětství. „Přesně vím, kdy jsem si to poprvé uvědomila – bylo to ve druhé třídě,“ vzpomíná. Jako stylistka pracovala pro Poslaneckou sněmovnu a oblékala také třeba Olgu Havlovou.
Vizí Vybíralové byla od začátku vysoká krejčovina. Přesto se v mládí rozhodla nejít na střední oděvní školu. „Přes odpor rodičů jsem se šla nejdřív vyučit a nikdy jsem toho nelitovala. Šili jsme vše v ruce a na míru, oblékali jsme významné osobnosti. Byla jsem asi docela talentovaná, takže jsem vyhrávala různé soutěže,“ popisuje Vybíralová. Proto později dostala nabídku jít studovat na střední školu přímo do druhého ročníku. „Já jsem ale tyto nabídky odmítala. Už v té době jsem se dostala do jednoho z nejlepších salonů a mě se ta práce tak strašně líbila,“ vzpomíná Vybíralová v pořadu Myšlení první ligy, kde byla hostem moderátora Jana Mühlfeita.

Vybíralová v dětství také hodně sportovala, věnovala se především gymnastice, hrála basketbal nebo volejbal. Z lidí, kteří ji na cestě nejvíce ovlivnili, vzpomíná Vybíralová především na svou učitelku z lidové školy umění. Později pracovala řadu let jako modelář v předním pražském oděvním salonu. Po revoluci založila vlastní firmu. Impulzem k tomu byla nabídka na tvorbu firemního oděvu pro energetickou společnost.

Hostem Jana Mühlfeita v pořadu Myšlení první ligy byla návrhářka Dagmar Vybíralová. Poslechněte si záznam rozhovoru.

Odebírat