Ranní host

Zpěvačka Kateřina Marie Tichá: Pandemie mi pomohla uvědomit si, že nemůžu být závislá na vnější situaci. Kdo ví, co přinese zítřek

14. července 2021 12:20, Ondřej Kopa

Rádio Z

„Mám strašně ráda život. Ale je mi v zásadě jedno, co mi přinese, protože věřím tomu, že to bude tak, jak to má být a že budu šťastná,“ říká zpěvačka Kateřina Marie Tichá. Během pandemie si uvědomila, že nemůže být v životě závislá na vnější situaci. To by se pak prý mohlo stát, že bude půlku života nešťastná, protože nikdo neví, co přinese zítřek.

Tichá pochází z Vlašimi. „Mám ale pocit, že srdcem patřím na severní Moravu, odkud je celá moje kapela. Kluci si ze mě dělají srandu, že se čáp spletl, když mě nesl a že mě měl upustit někde nad Ostravou,“ vysvětluje zpěvačka. Na její řeči se prý podepíše, když se svou kapelou stráví delší čas.

Tichá byla ranním hostem Rádia Z. Ve studiu jí přivítal moderátor Martin Karlík. Ptal se mimo jiné na to, jestli ji neláká zpívat v zahraničí. „Češtinu mám tak ráda, a mám ráda i Čechy a lidi tady. Vlastně mě to neláká. Strašně fandím holkám, které mají ten drive a chtějí to udělat,“ dodává Tichá. Mít úspěch v zahraničí ale podle ní nejde, aniž by se tam člověk odstěhoval. A to je pro Tichou oběť, kterou nechce podstoupit.

Myslí Tichá na to, co by dělala, když by jí kariéra v showbyznysu nevyšla? „Nemám plán B. Prostě věřím tomu, že se to v životě vždycky nějak vyřeší, ať už budu dělat cokoliv. A zatím to tak vždycky dopadlo,“ říká zpěvačka a s úsměvem dodala, že je možné, že se odstěhuje třeba na Madagaskar, kde bude zkoumat ještěrky. 

Poslechněte si rozhovor moderátora Martina Karlíka se zpěvačkou Kateřinou Marií Tichou. 

Odebírat