Dopolední host

Zpěvačka Lenny: Cédéčko není přežitek, pořád tomu formátu věřím. Málem jsem omdlela, když jsem zjistila, že v novém autě není přehrávač

24. června 2021 14:03, Ondřej Kopa

Rádio Z

Rozvolňování protipandemických opatření vítají také hudebníci, kteří budou zase moci vystupovat před lidmi. „Doufám, že se blýská na lepší časy. Byla to taková smutná doba, trošku ztracené období. Hrozně se těším, až se to zase všechno rozjede,“ říká zpěvačka Lenny.

Podle svých slov jí v létě čeká hodně práce, a to přestože velké festivaly se letos v létě ještě konat nebudou. V dopoledním vysílání Rádia Z si Lenny povídala s moderátorem Ondřejem Kopou nejen o hraní na festivalech. „Je to úplně něco jiného, protože energie se vám vrací. Ale ne vždycky. Setkala jsem se také s rezignovaným publikem. Na soukromých akciích, ale i na festivalech. České publikum mi přijde strašně rezervované a stydlivé,“ říká zpěvačka, která vystupuje na koncertech také v Itálii. Italové jsou podle ní temperamentnější. „Češi se rozjedou, jakmile padne tma, mají to pivko v ruce a užívají si to. Tam nastává ten náš pravý temperament,“ vysvětluje Lenny.

Jako řada jiných hudebníků, i Lenny během pandemie přenášela několikrát své vystoupení přes internet. „Bylo to hrozně zvláštní. Užívám si ale, že můžu vůbec někde vystoupit, nechci si stěžovat. Určitě to ale není ono, protože nemáte okamžitou zpětnou vazbu,“ dodává zpěvačka. Prozradila také, jaká byla spolupráce s Mikem Shinodou z populární skupiny Linkin Park, který živě produkoval její písničku. Lenny nedávno vydala novou píseň s názvem Overdosed. Název podle jejích slov odkazuje na to, že si užívá život a také ráda jí. Její natáčení ale podstatně poznamenala pandemie koronaviru. 

Rozhovor moderátora Ondřeje Kopy se zpěvačkou Lenny si můžete poslechnout zde:

Odebírat