Interview rádia Z

Zpěvačka Šárka Rezková: Chci lidem dávat radost

5. listopadu 2021 17:57, Hana Vítková

Rádio Z

Zpěvačka Šárka Rezková Pochází z Mariánských lázní, ale zamilovala si americké country, ke které ji přiměl její tehdejší manžel a známý hudebník Jiří Brabec. „Naší filozofií bylo vnést do českých luhů a hájů americkou muziku s českými texty, aby se českému uchu líbilo. To myslím, že se nám povedlo,“ říká Rezková.
V letech 1989 až 1996 byla Rezková sólovou zpěvačkou skupiny Newyjou Jiřího Hoška. V roce 1997 se osamostatnila a vydala se na svou vlastní sólovou dráhu. Její nejznámější písní je Borůvková. „Když někam přijdu, tak mám radost, že se lidem muzika, kterou dělám, líbí a zpívají si jí. Borůvkovou asi nejvíc, ta se mnou půjde do důchodu,“ přiznává zpěvačka v Interview Hany Vítkové.

Kromě zpěvu podniká Rezková také v gastronomii, v Praze si s přítelem otevřela cukrárnu. V současné době také připravuje cédéčko s písněmi Jiřího Brabce, který téměř před 18 lety spáchal sebevraždu. Jak se se smrtí svého manžela Rezková vypořádala, i o tom mluvila v rozhovoru na Rádiu Z. „Už od raného dětství miluju hroby, hřbitovy, kostely. Vždy jsem byla radši sama a neměla jsem ráda kolektiv. Přitahovalo mě všechno, co se týká smrti,“ dodává Rezková.

Pozvání do Interview Hany Vítkové přijala zpěvačka Šárka Rezková. Poslechněte si záznam rozhovoru.

Odebírat