Ranní host

Zpěvák kapely Jelen Jindra Polák: Pro muzikanta je nevětší pocta, když se jeho písnička hraje u táboráku

27. července 2021 12:37, David Rathous

Rádio Z

Kapela Jelen během nucené přestávky natočila nové album Věci & sny, které vyšlo letos v dubnu. Měla tak napilno i během locdownu. Na desce se podle frontmana skupiny Jindry Poláka projevilo, že vznikla během pandemie. „Pro nás to bylo paradoxně inspirující. Tím, že jsme se nemohli scházet a pracovat, jak jsme byli zvyklí, tak jsme se museli naučit nové postupy. I díky tomu je deska taková barevnější, trošku jiná,“ vysvětluje Polák. 

Po rozvolnění protipandemických opatření se mohou opět pořádat koncerty. Jelen tak má nyní velmi nabitý program. „Zaplať pán bůh. Rok jsme stáli, takže jsme rádi, že se věci zase rozjeli, že můžeme jezdit a že můžeme hrát,“ říká zpěvák. Přiznal, že ho mile překvapilo, kolik akcí se pořádá a jak velký zájem o ně je. Lidem koncerty chyběli a proto na ně nyní chodí, i když zrovna třeba prší.

8. prosince bude mít Jelen koncert v O2 universum. V ranním vysílání Rádia Z se moderátorka Petra Květová Pšeničná Poláka ptala, jestli je to pro něj splněný sen. „Nikdy jsme si nestanovili cíl vyprodat nějakou halu. Pro nás to bylo od začátku o tom, že jsme chtěli dělat muziku a hrát písničky pro lidi,“ dodává Polák. Důležitější je podle něj to, že kapela spolu pořád ráda hraje a není v ní žádná ponorka. Největším cílem pro Poláka proto je podle jeho slov to, aby takto mohla kapela fungovat dál.  

Poslechněte si rozhovor moderátorky Petry Květové Pšeničné se zpěvákem a frontmanem kapely Jelen Jindrou Polákem. 

Odebírat